Kunniajäsenet, ainasjäsenet ja pelaaja-aateliset

Kunniapuheenjohtaja

Hannu Granroth

Kunniajäsenet

YLEISPERUSTELUT :
PITKÄAIKAINEN SEKÄ HYVIN MERKITTÄVÄ SEURATYÖ CLASSICISSÄ VÄHINTÄÄN YLI 15 VUOTTA). KUNNIAJÄSENEKSI EDETÄÄN PÄÄSÄÄNTÖISESTI AINAISJÄSENYYDEN KAUTTA.
 
1.       Pasi Peltola
2.       Marko Ruponen
3.       Jari Sorvali
4.       Irina Peltola
5.       Pekka Braks

Ainaisjäsenet

YLEISPERUSTELUT:
PITKÄAIKAINEN JA MERKITTÄVÄ SEURATYÖ (VÄHINTÄÄN YLI 10 VUOTTA).
 
1.     Ismo Koistinen
2.     Hans Kauppila
3.     Reijo Palmu
4.     Pentti Kallioinen
5.     Juuso Koskinen
6.     Mika Hirsimäki
7.     Mark Lehtimäki
8.     Pekka Braks
9.     Lari Molkka
10.   Veera Molkka
11.   Jorma Heljopuro
12.   Jouni Launonen
13.   Mikko Kostamovaara
14.   Miikka Lamu
15.   Ari Hiltunen
16.   Katriina Saarinen
17.   Toni Koskinen
18.   Esa Johansson

Vuosikymmenen Classicläinen

1990-luku: Pasi Peltola
2000-luku: Miikka Lamu & Irina Peltola 

Pelaaja-aateliset

Yleisperustelut:
KUNNIAKAS SEURAUSKOLLINEN JA PITKÄAIKAINEN URA EDUSTUSJOUKKUEESSA.

1.Marko Ruponen
2. Mika Myllymäki
3. Pasi Pulkkinen
4. Mikko Petäjistö
5. Mari-LiisParmas
6. Niina Peltola-Styrman
7. Mika Hirsimäki
8. Pasi Peltola
9. Sami Paavola
10. Irina Peltola
11. Petra Mäntynen
12. Veera Molkka
13. Mia Pöntinen
14. Matti Toivio
15. Sami Mattila
16. Vesa-Matti Virtanen
17. Jussi Viitanen
18. Henna Yläsuo
19. Irja Lahtinen
20. Anne Suomalainen
21. Katriina Saarinen
22. Mika Savolainen

Vuosittaiset seura- ja joukkuepalkinnot

SAPO-Patsas

Yleisperustelut:
arvostetuin Classic seuratyön palkinto, voi saada myös merkittävällä Classic pelaajauralla.

1991 Pasi Pulkkinen
1992 Harri Petäjistö
1993 Tero Lahtinen
1994 Mika Myllymäki
1995 Marko Ruponen
1996 Sami Paavola
1997 Pasi Sorvali
1998 Pekka Braks
1999 Irina Peltola
2000 Veera Molkka
2001 Hannu Granroth
2002 Mark Lehtimäki
2003 Katriina Saarinen
2004 Salla Ruppa
2005 Petra Mäntynen
2006 Päivi Mäkiranta ja Timo Vataja
2007 Lauri Jaakkola
2008 Jouni Kulmala
2009 Kaija ja Ilkka Alila
2010 Jussi Airila
2011 Hannele Lehtonen ja Anu Paloniemi
2012 Asser Jääskeläinen
2013 Johanna Heikkinen, Classic yhteiskuntavastuu toiminta
2014 Matias Maijala
2015 Voitto Kaivosoja
2016 Markkinointiosakeyhtiö i2 ja Ari Rauhala
2017 Topi Tamminen

Itä-Länsi

Yleisperustelut:
Pikku-SAPO

1994 Mia Kaasalainen
1995 Mikko Petäjistö
1996 Outi Laakkonen
1997 Mari Levonen
1998 Veera Molkka
1999 Pia Peni
2000 Jouni Launonen
2001 Janne Jantunen
2002 Pauliina Villilä
2003 Jorma Heljopuro
2004 Aki Böök, Matias Maijala ja Mikko Heikkilä
2005 Mari-Liis Parmas
2006 Konsta Lilja
2007 Irja Lahtinen ja Anne-Mari Lyden
2008 A-tyttöjen organisaatio
2009 Riina Pulkkinen
2010 Pitkäaikainen IC-organisaatio
2011 Ismo Salo
2012 Johanna Laurila
2013 Katja Ruokostenpohja, Pitkäaikainen 96-poikien kehittäminen
2014 Mika Eronen
2015 Jaana Savonen & Minna Sjöblom
2016 Classic liigaotteluiden VIP Klubi-isännät - Rauno Korpi ja Teuvo Peltola sekä oppipojat Juha E Sirkka & Jussi Lehtinen
2017 Eija Törmä

Vuoden Classic Salibandyteko

2000 Satu Järveläinen
2001 Ari Hiltunen
2002 Johanna Järventie
2003 A-P Sonninen
2004 Mikko Palovainio
2005 Hurmos
2006 Juuso Koskinen, Marko Lakanen ja Sami Nyman
2007 Juha Koivunen
2008 C-93 juniorit
2009 Vellu TV
2010 Armi ja Riina/Classic viestintä
2011 Topi Naskali/kuvaus
2012 Raakel Räsänen/Classic liikuttaa sydämellä
2013 Osasto 40, liigan faniryhmä
2014 Piia Antila
2015 12.4.2015 (Naisten Suomenmestaruus ja A-poikien Suomenmestaruus)
2016 Hartwall Areena 16.4.2016 Mestaruusottelun fanit ja koko Family
2017 Tuplamestaruus Naiset ja Miehet 22.4.2017

Kehitys-stipendi

1999 Pasi Peltola
2000 Marko Ruponen
2001 Timo Ruppa
2002 Katriina Saarinen
2003 Jari Sorvali
2004 Terhi Saarela
2005 Irina Peltola
2006 Marko Lakanen
2007 Matti Koskela
2008 Pentti Kivekäs
2009 Anniina ja Kristiina Sirviö
2010 Viivi Ahola
2011 Sanni Nieminen
2012 Dream Team/Alisa Pöllänen, Krister Savonen, Eetu Hakkarainen ja Juuso Karhunen
2013 Nico Salo, Krister Savonen, Alisa Pöllänen, Floorball Circus ottelutapahtuman markkinointi
2014 Veli-Matti Koivunen
2015 Mira Juvonen
2016 Harri Savonen
2017 Mikko Lahtinen

Vuoden Valmentaja

2001 Pasi Peltola
2002 Veera Molkka
2003 Irina Peltola ja Juuso Koskinen
2004 Miikka Lamu
2005 Veera Molkka ja Riina Pulkkinen
2006 Miikka Lamu, Timo Hämäläinen ja Hannu Santanen
2007 Jarmo Juhola ja Jaakko Inha
2008 Irina Peltola ja Kati Pasanen
2009 Veera Molkka ja Jenni Nikkanen
2010 Ari Woivalin
2011 Irina Peltola
2012 B-Karelia/Mikko Hakala, Seppo Toriseva,Timo Hämäläinen ja Samuel Lahtinen
2013 Irina Peltola, Veli-Matti Koivunen – Naisten liigajoukkueen menestyksekäs kausi ja seuran kokonaisvaltainen valmennustyötoiminta
2014 Mikko Hakala
2015 Mestarivalmentajat: Naiset: Veli-Matti Koivunen, Kari Lehtisalo, Jani Perkoniemi. A-Pojat: Simo Ruuskanen, Petri Widgren, Timo Hämäläinen. C-Pojat: Lauri Tourunen, Niko Ahonen, Simo Ruuskanen, Raija Simiö-Helin ja Kai Suoraniemi
2016 Petteri Nykky, Samu Kuitunen, Mikko Hernetkoski ja Topi Tamminen
2017 Katriina "Kassu" Saarinen

Vuoden juniorivalmentaja

2009 Mikko Hakala, Tage Hakkinen, Jari Hakovirta ja Timo Hämäläinen
2010 Janne Peltomaa ja Janne Kajan
2011 Jonna Heikkinen ja Tommi Ylimäki
2012 Mikko Oksanen
2013 Pojat 99 valmennusteam; Kari Lehtisalo, Lauri Tourunen, Petri Vilander ja Raija Simiö-Helin – Classic ideologian mukaista ja yhteistyökykyistä valmennusta
2014 Mikko Oksanen
2015 Miro Haapaniemi
2016 Jari Nyström & Vesa-Matti Virtanen
2017 Simo Ruuskanen

Juniorityön kehityspysti

2000 Timo Ruppa
2001 Veera Molkka
2002 Antti Veistaro
2003 Ari Hiltunen
2004 Esa Johansson ja Jouni Kulmala
2005 Markku Lahtinen
2006 Sari Susi, Salla Ruppa ja Ilkka Alila
2007 Jukka Kaivanto
2008 Miika Oksanen ja Katja Ruokostenpohja
2009 Mika Eronen
2010 Sakari Mansikkamäki, Jari Leppänen, Jouni Karpalo, Jussi Hietamäki ja Anssi Vaittinen
2011 Classic E-99 Organisaatio
2012 Tage hakkinen ja Esa Johansson
2013 Jari Nyström
2014 Marja Leppänen
2015 Liisa Jaakkonen, Mika Eronen ja Jukka Kaivanto
2016 Kari Sikkinen
2017 Toni Katajisto & Jarkko Rinne

Vuoden Salibandykoulu ohjaaja

2016 Reeta Kosonen
2017 Eelis Pekkala ja Antti Nikkilä

MVP Miehet

1994 Pasi Peltola
1995 Jari Sorvali
1996 Mika Hirsimäki
1997 Mikko Petäjistö
1998 Sami Paavola
1999 Pasi Peltola
2000 Pasi Peltola
2001 Sami Mattila
2002 Hannu Sassi
2003 Sami Nyman
2004 Jussi Viitanen
2005 Sami Mattila
2006 Riku Gabrielsson
2007 Henri Johansson
2008 Vesa-Matti Virtanen
2009 Petri Widgren
2010 Petri Widgren
2011 Lassi Vänttinen
2012 Keke Matilainen ja Matias Maijalla
2013 Lassi Vänttinen
2014 Krister Savonen
2015 Sami Johansson
2016 Eemeli Salin
2017 Janne Lamminen

Miehet Seals

Yleisperustelut: 
pelaaja, joka huomioi fanit, median ja sponsorit

2005 Vesa-Matti Virtanen
2006 Vesa-Matti Virtanen
2007 Sami Mattila
2008 Jussi Viitanen
2009 Vesa-Matti Virtanen
2010 Vesa Punkari
2011 Mika Savolainen
2012 Nico Salo
2013 Jussi Piha
2014 Janne Lamminen
2015 Lassi Toriseva
2016 Mika Savolainen
2017 Jussi Piha

Henry's Pub tähtikisa miehet

1998 Pasi Peltola
1999 Pasi Peltola
2000 Pasi Peltola
2001 Pasi Peltola
2002 Matti Toivio
2003 Sami Mattila
2004 Sami Nyman
2005 Sami Nyman
2006 Lauri Antila
2007 Jussi Viitanen
2008 Lasis Vänttinen
2009 Joona Nieminen
2010 Lassi Vänttinen
2011 Nico Salo
2012 Veli-Matti Koivunen,Mark Lehtimäki ja Antti Nieminen
2013 Janne Lamminen
2014 Jussi Piha
2015 Krister Savonen
2016 Nico Salo
2017 Sami Johansson

Naisten MVP

1999 Paula Jokinen
2000 Tytti Lehtinen
2001 Petra Mäntynen
2002 Katriina Saarinen
2003 Petra Mäntynen
2004 Miia Pöntinen
2005 Veera Molkka
2006 Anne Suomalainen
2007 Mari Ulmanen
2008 Anne Suomalainen
2009 Henna Yläsuo
2010 Hanna Sipiläinen
2011 Nina Rantala
2012 Elisa Alanko
2013 Kreeta Lakkala
2014 Alisa Pöllänen
2015 Ella Alanko
2016 Ella Alanko
2017 Nina Rantala

Naisten MAP

2008 Senja Keskitalo
2009 Nina Rantala
2010 Anne-Mari Lyden
2011 Tiia Raitanen
2012 Nina Rantala
2013 Mari Alila
2014 Irja Lahtinen
2015 Irja Lahtinen
2016 Nina Rantala
2017 Minna Kallio

Wanhan Postin Tähtikisa naiset

1998 Anu Kuusikko
1999 Katriina Saarinen
2000 Petra Mäntynen
2001 Katriina Saarinen
2002 Petra Mäntynen
2003 Katriina Saarinen
2004 Irja Lahtinen
2005 Petra Mäntynen
2006 Lohja/Jenni Nikkanen, Katriina Saarinen ja Anne Suomalainen
2007 Jenni Nikkanen
2008 Irja Lahtinen
2009 Irja Lahtinen
2010 Eeva-Maria Paavola
2011 Mirella Eskola
2012 Katri Luomaniemi
2013 Nina Rantala- Minna Korhonen – Eliisa Alanko
2014 Hanna Sipiläinen
2015 Minna Kallio
2016 Hanna Sipiläinen
2017 Hanna Sipiläinen

MVP Naisten 2

2008 Anu Savukoski
2009 Petra Mäntynen
2010 Armi Niemelä
2011 Hannele Lehtonen
2012 Riina Pulkkinen
2013 Pinja Lahdelma
2014 Aki Nurminen                                                                

Joukkuepelaaja Naisten 2

1999 Riikka Mansikkamäki
2000 Pia Peni
2001 Terhi Sorvali
2002 Anu Savukoski
2003 Mari Uusitalo
2004 Anu Savukoski
2005 Nina Närte
2006 Jenni Roppo
2007 Elina Mäntylä
2008 Kristiina Sirviö
2009 Anu Paloniemi
2010 Annina Vainio
2011 Ilkka Alila
2012 Mia Miettinen
2013 Sanna Keskimäki
2014 Reetta Aukee                                                                          

MVP Veteraanit Miehet

2002 Jouko Kortesniemi
2003 Tommi Korpisaari
2004 Markku Rajahalme
2005 Hannu Granroth
2006 Pasi Pulkkinen
2007 Mika Myllymäki
2008 Ilkka Alila
2009 Mikko Kostamovaara
2010 Jarkko Tuomisto
2011 Markku Rajahalme
2012 Joni Talvitie
2013 Jarko Nieminen
2014 Kimmo Saarinen
2015 Joni Korppi
2016 Sami Tuulola
2017 Matti Toivio

Vuoden tyttöjuniorit

2005 Raakel Räsänen
2006 Susanna Kiiski
2007 Kiira Joki
2008 Ann-Mari Gregorwich
2009 Emma Rantanen
2010 Tiia Raitanen
2011 Iida Soininen
2012 Alisa Pöllänen
2013 Tiia Raitanen
2014 Mari Alila
2015 Melissa Kotiaho
2016 Sanna Salonen

Vuoden poikajuniorit 

2005 Sami Johansson
2006 Matti Koskela
2007 Lassi Salo
2008 Markus Kulmala
2009 Mikko Leikkanen
2010 Asser Jääskeläinen
2011 Nico Salo
2012 Krister Savonen
2013 Lassi Toriseva
2014 Vertti Wigren
2015 Atte Eronen
2016 Eetu Sikkinen

Classic Golf

2014 Pistebogey
1. Juuso Koskinen
2. Tiina Heikkilä
3. Jari Sorvali
Paras SCRATCH
2014 Jari Sorvali

Paras Joukkue
2014 Mika Eronen, Tuula Rantala, Pentti Rantala ja Tiina Heikkilä

Pisin avaus (TG väylä 18)
2014 Nainen: Tiina Heikkilä
2014 Mies: Jari Sorvali

Paras lähestyminen (TG väylä 9)
2014 Nainen: Tuula Rantala
2014 Mies: Jari Sorvali

Arvottu osallistujapalkinto
2014 Raimo Kilpiö